תפריטי ניווט לעמודים

העמותה להנחלת הזמר העברי

ניווט בין קטגוריות

קולו של הלב – חידושים לשירי לאה גולדברג

קולו של הלב – חידושים לשירי לאה גולדברג

פרויקט וידיאו של חידושים לשיריה של לאה גולדברג במלאת 45 שנים למותה

עמותת שיר עד שמחה להשיק את הפרויקט "קולו של הלב" בעזרתה הנדיבה של קרן מיתר.

הפרויקט הינו פרויקט וידיאו ויוצג חינם לכל הציבור. עמותת שיר עד מודה לכל האמנים הנפלאים שהגיעו בהתנדבות לבצע את שירי לאה גולדברג.

חופשי במלואו ביוטיוב

 

בהשתתפות: ירמי קפלן, אלון אולארצ'יק, דין דין אביב, אבי גרייניק, הגרובטרון, שרית וינו, דוד לביא, רבקה זהר, לירון לב, דרור קרן, אסנת הראל ומאי ישראלי לשמן.

בניהולו האמנותי של ד"ר אורי לשמן

 

"נפרדנו כך", "משירי ארץ אהבתי", "תוף בודד" ושירים נוספים של גולדברג זוכים לביצועים ולעיבודים חדשים ולקליפים באיכות HD

במלאת 45 שנים למותה של המשוררת לאה גולדברג יזמה עמותת "שיר עד" בניהולו האמנותי של המוזיקאי ד"ר אורי לשמן ובתמיכת קרן מיתר – פרויקט חידושים לשיריה, שהוקלט, צולם ואשר יועלה במלואו לצפייה באיכות HD ביוטיוב.

עמותת "שיר – עד", בניהולו האמנותי של אורי לשמן, שמה לה למטרה לשמר, לקדם ולהנחיל בקרב הדור הצעיר את השיר הישראלי ואת ערכיהם החברתיים והתרבותיים של אוצרות הזמר העברי – החל מדור המייסדים ועד לשנות ה- 80 של המאה הקודמת, בטרם ייאלמו וייעלמו מנוף התרבות בארץ.

העמותה פועלת באופן רציף להנגשת המוזיקה הישראלית באמצעות ערוץ היוטיוב, אתר האינטרנט ודף הפייסבוק שלה – אשר משמשים כמקור ידע ושיח לקידום הזמר העברי.

במשך 3 ימים התאספו כל האמנים באולפני "ברדו" בתל אביב, כאשר צוות צלמים ליווה את כל התהליך – החל מהשיחות על הטקסטים, דרך העבודה על העיבודים החדשים והעכשוויים, הפרשנות האישית שנתן כל אמן לשיר שבחר ועוד.

המוזיקאי אלעד אדר אמון על ההפקה המוזיקלית של הפרויקט.

האמנים, שהשתתפו בפרויקט בהתנדבות מלאה, בחרו לבצע את השירים הבאים:

ירמי קפלן – "תוף בודד", דין דין אביב – "החליל"אבי גרייניק – "הגננים היום עצובים"דוד לביא – "נפרדנו כך"רבקה זהר ולירון לב – "לאט כהולם הלב", הגרובטרון  – "האוהבים על שפת הים"שרית וינו אלעד – " מכורה שלי" (משירי ארץ אהבתי)מאי ישראלי לשמן – "ציפור כתומה"דרור קרן ואסנת הראל – "ערב מול הגלעד"אלון אולארצ'יק  – "בארץ אהבתי".

הנגנים שלקחו חלק בפרויקט – גיטרות: דורון מזרחי, בס: מיכאל פרוסט, תופים: רון אלמוג, חליל: עופר פלד, צ'לו: יובל מסנר, פסנתר וקלידים: אלעד אדר ואורי לשמן.

על הבחירה בשיריה של לאה גולדברג מספר אורי לשמן: "במשך 3 ימים קסומים הקלטנו וצילמנו את הפרויקט באולפני ברדו בת"א, שהוסב לשם כך למעין אולפן טלוויזיה.

לפני כל הקלטה שוחחנו על הטקסטים של לאה גולדברג וכל אחד מהאמנים תרם את נקודת המבט הייחודית שלו. הרוח באולפן הייתה של עשייה למען האמנות, למען המוזיקה, האמנים התמסרו באופן טוטאלי לפרויקט.

השירים נבחרו בחודשים שקדמו להקלטות, דרך פגישות עם האמנים, שהשקיעו מחשבה רבה בדרך הביצוע.

השיר "תוף בודד" (ירמי קפלן) מבוצע בעיבוד חדש לחלוטין, כבלדת רוק, בשיר "בארץ אהבתי"  אלון אולארצ'יק שר בית שלאה גולדברג כתבה ושאף פעם לא הושר. בשיר "החליל" דין דין אביב מתחברת לדוד זהבי, שהוא, יחד עם המלחינים בתקופתו כמו אדמון וזעירא, כתבו בעצם מוזיקת עולם, בתקופה בה אף אחד עוד לא חשב על המושג. שרית וינו מקוננת על הארץ בשיר "מכורה שלי" ומאי ישראלי שרה ב"ציפור כתומה" (השיר היחיד בפרויקט שהוא בעל לחן חדש שלי) על הילדה הערבייה בכפר ההרוס. רבקה זהר ולירון לב הפכו את השיר "כהולם הלב" מבלדה לפולק ישראלי, אבי גרייניק מביא פרשנות חדשה לשיר "הגננים היום עצובים", דרור קרן בדואט מרגש עם אסנת הראל שרים את "ערב מול הגלעד", דוד לביא לוקח את השיר "נפרדנו כך" למחוזות רוקיסטיים והגרובטרון מפיחים רוח חדשה בלחן פחות ידוע של מיקי גבריאלוב לשיר "האוהבים על שפת הים".

 

הפרויקט  זמין ביוטיוב החל מה- 18.2

תחת השם "קולו של הלב"- חידושים לשירי לאה גולדברג

 

השאירו תגובה..

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *